Temat tygodnia: MOJE ZWIERZĄTKO, „Mama i Tata” – temat grupy Krasnali 18.05-22.05

Categories :

Drodzy Rodzice,

w minionym tym rozmawiamy na temat zwierząt, jakie hodujemy w domu lub jakie chcielibyśmy mieć. Opowiadamy o zabawach ze swoimi ulubieńcami. Dokonujemy analizy i syntezy słuchowej i głoskowej nazw zwierząt. Możemy odwiedzić sklep zoologiczny lub lecznicę weterynaryjną. Opowiadamy dzieciom o pracy weterynarza. Zbieramy informacje na temat zwierząt egzotycznych i tworzymy „Kącik zoologiczny”. Rozmawiamy z dziećmi na temat zagrożeń związanych ze spotkaniem z nieznajomym zwierzęciem i odpowiedniego zachowania w takich sytuacjach.  Starszaki poznają liczbę 10. Uczą się określać, który element jest pierwszy, a który drugi z kolei, ile jest elementów, dokładają i zabierają elementy ze zbioru tak, aby zostało 10 elementów (młodsze dzieci robią zabawy matematyczne w zakresie dostępnym dla siebie). Starszaki uczą się pisać cyfrę 10. Poznają literę z, Z występującą w wyrazach: zebra, Zenek. Uczą się wysłuchiwać głoskę „z” w środku i na końcu podawanych wyrazów. Próbują czytać wyrazy z poznanych liter: O, A, L, M, E, T, D, I, K, U, P, Y, B, N, S, R, G, C, J, W, F, Ł, Z.

Dobre pomysły dla mądrych rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem.

  • Wizyta sklepie zoologicznym – rozmowa na temat odpowiedniego zachowania wobec nieznajomych zwierząt i odpowiedzialności, jakiej wymaga posiadanie zwierzątka.
  • Zabawy utrwalające w pamięci kształt cyfry 10: wyszukiwanie przedmiotów zbliżonych kształtem do cyfry 10, pisanie cyfry 10 po piasku, kaszy, układanie cząstek warzyw i owoców w kształt cyfry 10.
  • Zabawy w wysłuchiwanie poznanych głosek, w tym w szczególności głoski z.
  • Zabawy w wyszukiwanie w wyrazach poznanych liter, w tym w szczególności litery Z, z.
  • Czytanie książek – opowiadań i wierszy, wspólne śpiewanie piosenek.

Krasnale w tym tygodniu będą omawiać temat „Mama i Tata”. Grupa najmłodszych dzieci będzie świętować dzień rodziców. Narysujemy portret dla mamy i taty, który oprawimy w samodzielnie przygotowane ramki oraz przygotujemy piękne kwiatki ze zdjęciami z rodzinnego albumu.

Piosenka tygodnia „A ja mam psa”

Język angielski – Wild Animals:

Piosenka tygodnia dla Krasnali: „Praczki”

Propozycja zabaw- Memo- zwierzęta

https://mojedziecikreatywnie.pl/2020/03/memo-do-druku-zwierzeta/